Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Psychická odolnost a uzdravení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
modry35

PříspěvekZaslal: 10.01.2009, 20:46 hod    Předmět: Psychická odolnost a uzdravení Citovat

Ahoj,
jak jsem už psal, mám zkušenosti jak s úspěšnou léčbou , tak neúspěšnou. Popsal jsem taky rozdíly, jaké jsem zvolil při druhé léčbě. Pominu-li to, že není to příliš časté, že vám dají druhou šanci, musíte mít vysokou psychickou odolnost. A to se musí trénovat. Nikdy jsem nebyl psychický labilní , ale interferon a další léky jsou opravdu v kombinaci s nejistým výsledkem léčby dost náročné na psychiku. A to, že píšeme si tady o partnerech, o zaměstnavatelích i dalších věcech, které se nás zvýšeným způsobem týkají při léčbě je právě proto, že nemáme v pořádku psychiku, že nás lékaři na léčbu a její následky nenachystali. Sice jsem slyšel, že pacienti jsou v ohrožení, ale v žádném případě poučení a přípravu na zvýšení psychické odolnosti. Proto si myslím, že čas čekání na léčbu by neměl být jenom sebelitováním z nepřízně osudu, ale opravdová psychická příprava na všechny eventuality. Možná se vám to jeví kruté, ale posílená psychika vám umožní lépe projít léčbou a bude mít blahodárný vliv na výsledky léčby. Dokázali, že i placebo může uzdravovat. Víra uzdravuje, a je to dokázané.
Čtěte, zajímejte se, jak se léčili jiní, nevynechte závažnější choroby a věřím, že zvyšujete svoji šanci. Samozřejmě je to vždy jen můj osobní názor, jako vždy. Mi však při léčbě pomohl. A zkuste se vyjádřit, i toto může pomoci. modry35
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jackman

PříspěvekZaslal: 12.01.2009, 23:38 hod    Předmět: Citovat

100% souhlasím. Nikdy bych nevěřil, jak to s člověkem zacvičí. A to vyučuji psychologii tak si myslím, že jsem trochu víc odolný Very Happy Ale jak se říká, není nikdo doma prorokem. Vlastně první šok jsem zažil, když jsem si přečetl příbalový leták PegIntronu o sebevražedných tendencích. To jsem myslel, že půjdu vrátit zbrojní pas Shocked Je pravda, že to chce zájem, aktivitu a tvářit se před tou "mrchou" chorobou, že se jí nebojím, a mám stále svůj život. Já jsem tý potvoře dal před vánocemi najevo, že můžu i na dovolenou, a odletěl jsem na 14 dnů do Egypta. Ta potvora moje rozhodnutí akceptovala a dala mi tam pokoj. No a já jsem se vrátil neskutečně psychicky a morálně "nabitý". Jen jsem si musel odpustit moje oblíbené potápění, to můj hemoglobin byl proti Very Happy Mého doktora, když se to dozvěděl, asi museli křísit, ale po krevních testech byl mile překvapen.
Prostě chce to bojovat, pak máme šanci. Jack
she81
Anonymní

PříspěvekZaslal: 14.01.2009, 15:47 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, s tím souhlasím, psychika je hrozně důležitá, já jsem si celou dobu vůbec nepřipuštěla, že bych mohla mít nějaký sebevražedný myšlenky nebo podobný problémy, i když je fakt, že po přečtení toho příbalového letáku mi taky nebylo zrovna hej Smile Ale taky hodně záleží na tom, jak člověk léčbu snáší fyzicky, když je mu špatně a nemůže normálně fungovat, na psychický pohodě mu to moc nepřidá...Já jsem měla štěstí, že jsem léčbu zvládala docela dobře, taky jsem jela na dovolenou a lezla jsem s tím po Tatrách, a i když každej kopec pro mě byl neuvěřitelná námaha, věděla jsem, že když to zvládnu, tak mi to v boji s tou nemocí jedině pomůže. A taky jsem po návratu měla všechny testy daleko lepší než předtím Smile Takže pokud to jde, člověk by se měl snažit žít jako předtim a nepoddávat se tomu. A hlavně moc nečíst příbalové informace Wink Hodně štěstí všem
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 14.01.2009, 17:11 hod    Předmět: Citovat

Jak jste to udělali, že jste jeli na dovču? Interferon se musí přece uchovávat v určitých stupních. Já jezdím za známými na Krétu, ale letošní výlet jsem k vůli léčbě předem odpískala. K vůli interferonu a jeho uskladnění a taky jezdí i má máma a tak nevím zda by si něčeho nevšimla(interferon v ledničce, nebo jeho aplikace a taky nevím co to se mnou bude dělat).
Jackman

PříspěvekZaslal: 15.01.2009, 00:30 hod    Předmět: Citovat

To Nika: no pořídil jsem si takovou menší polystyrenovou krabičku, do ní jsem dal nachlazený gelový sáček (samozřejmě jsem digitálním teploměrem našel vhodné místo u sáčku - musel jsem to několikrát měnit a taky přidávat a ubírat izolační vrstvy papíru, aby injekce nezmrzla, a udrželo se teplotní rozhraní 2 až 8 stupňů. Vyzkoušel jsem také, za jak dlouho tohle přestane být funkční. Do Egypta je to cca 4,5 hodiny,tak do bylo i s rezervou do hotelu. No a v hotelu, protože tam jezdím již čtyři roky, tak jsou vstřícní a dali mi balíčky do chladničky u provozní. Ještě jsem měl "posichrováno", kdyby se ztratilo jedno zavazadlo, tak přítulkyně měla druhou injekci ve svém. A že by se ztratily obě, to by byl sakra pech Smile
Zapoměl jsem napsat, že tohle musí být v kufru, do kabinového zavazadla injekční stříkačky jen, když napíše prohlášení ošetřující lékař jako" nezbytně nutné opatření". No a to ten můj by mě asi "kousnul" Smile tak jsem to ani nezkoušel. Co se týče nenápadnosti balíčku, tak toho by si asi opravdu tvoje máma všimla, přece jenom to malé není. Škoda, že Ti to nevyšlo, jsem přesvědčený, že by Ti Kréta moc pomohla. Je tam krásně, ať už nahoře u Heraklionu, nebo dole na pláži v Matale. Tak držím palce pro příště. J.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 15.01.2009, 09:47 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
o cestování s nterferonem píšu něco tady: http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=rady.htm#interferon
Osobně se mi osvědčil postup o kterém píše Jackman, včetně finty s digitálním teploměrem pomocí kterého jsem si otestoval jestli tam interferon nezmrzne (důležité!). Taky pozor na hotelový personál - je potřeba abyste měli přiměřenou jistotu, že váš lék nestrčí do mrazáku nebo ho nenechají někde na sluníčku. Pokud jedete do neznáma, je to trochu risk.

Co se pohybu týče - zcela souhlasím, každý ať sportuje podle svých možností. Ty budou určitě velmi rozdílné. Já když jsem se "přetáhl", tak mi bylo asi 24 hodin poté hodně mizerně. Takže zkoušejte co snesete, pro někoho bude hodinová procházka po rovince stejně namáhavá jako pro jiného výstup na Rysy!

Petr
Jackman

PříspěvekZaslal: 15.01.2009, 13:05 hod    Předmět: Citovat

Ahoj all: souhlasím s Petrem, že možnost pohybu velmi individuální. A také jsem si všiml, že když se sečtou nepříznivé vlivy (např. nevyspání,pracovní stres,dietní chyba ..) tak mám toho "plné brýle" i ze dvou pater bez výtahu.
Vím, že to bude bude znít "blbě" a že to bohužel všichni nemohou, ale vytipoval jsem, že je úžasný polední spánek. Ale ne víc než hodina a půl a to od 13 hodin. Dřív nebo později už to tolik nefunguje. Nemusí se vždy usnout, ale je dobré ležet, odpočívat, relaxovat a hlavně se ničím nezabývat. J.

P.S. Zkusil jsem si Egyptě, jak se budu cítit při mém oblíbeném potápění, jóóó, to jsem si dal, do minuty jsem byl na hladině a funěl jsem jak předválečná parní lokomotiva. A to jsem dýchal jen vzduch a ne speciální směs. Prostě jsou některá fyziologická omezení, která ani vůlí "nepřerazíš". Very Happy Váš "kaskadér" Jackman (Ale hazardér nejsem, jistili mě dva lidi)

P.S.1 Tou dietní chybou (viz výše) jsem nemyslel alkahool Very Happy ale třeba větší než malé množství kuřecích křidýlek pečených na medu.Mńam!! J.
Evka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 31.03.2009, 10:05 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, myslím, že pokud máme sílu se někam vydat na dovolenou, že to opravdu psychycky moc pomůže si to dopřát. Já mám za sebou už 23 injekcí a teď jsem se vrátila z lyžování v Alpách. (Podruhé, prvně jsem byla v lednu). Sice se spíš "kloužu", síla není. Ale bylo to super, cítím se daleko líp. Ale to balení před cestou byla dost síla, asi to vybočení z normálního rytmu způsobilo, že jsem u toho brečela že to nezvládnu a něco zapomenu. Ještě že má manžel pochopení pro mou rozházenou psychiku a přiložil ruku k dílu.
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 31.03.2009, 12:10 hod    Předmět: Citovat

U mě se zatím nic neděje. Cítím se jako zdravá, tělo už si zvyklo i na tu únavu, tak že už ji ani nevnímám.
A doktor mi snížil dávku pegintronu z původních 100mikrogramů na 80mikrogramů-0,4ml pač mám váhu pod 65kg. Tak mi ani po té odlehčené pichulce nic nebylo.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.