Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Opět srážka s neochotou,léčba nejdřív za 2 roky!

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
yanyoky

PříspěvekZaslal: 15.12.2008, 22:23 hod    Předmět: Opět srážka s neochotou,léčba nejdřív za 2 roky! Citovat

Evil or Very Mad Tak jsem dnes vyrazil v 6:00 pln optimismu do plzenské fakultní nemocnice vzdálené 80km.Zdravotní kartu s potřebnými dokumenty sebou.2hodiny,než jsem se dostal na řadu,jsem se ujištoval že jsem na správném místě,pokaždé když si přišla paní doktorka pro nového pacienta přede mnou se chovala velice mile a vstřícně.Bohužel změna nastala když jsem přišel na řadu já.Jestli jí naštval pacient přede mnou nebo se jí zvedla hladina nějakého hormonu či co,vyštěkla na mne ,,další!".Co Vás trápí?Popsal jem jí své současné problémy s bolestí se kterou se jen těžko usíná.Podívala se mi do papírů a řekla:Máte chronickou hepatitidu C,čtu tady že jste užíval drogy,marná byla připomínka že už jsou to 2 roky co naposledy,že se to stalo jen 5x a pokaždé témeř v chirurgickém prostředí s vlastní novou stříkačkou kterou jsem si koupil v lékarně.Ani jsem nikdy nevypadal jako klasická fetka.Byla to jen blbost,spojená se zvědavostí a těžkou rodinnou a pracovní krizí.Ted už vím,bylo naivní si myslet že mi to uvěří,ač je to pravda.Každopádně mi odpověděla:léčba je velmi nákladná přes půl milionu na pacienta,bohužel nemocných je tolik že Vás začneme léčit tak zhruba za dva roky.Tak dlouho trvají přípravy na léčbu interferonem a ukony které mu předcházejí.
Touto větou mi vyrazila dech.Nechtěl jsem aby mi hned dělali biopsii,alespon jsem čekal v poradně radu typu:tady mate soupis jidel ktera by jste měl omezit,zatím pro Vas nemužeme udělat Víc.Místo toho mi doporučila abych si našel lekaře blíže místa bydliště,mohlo by to být pro mne méně nákladné.
Tak jsem se otočil a se slovy děkuji moc jste mi tu pomohli a jel zpátky dom.Asi už nikam nepůjdu,jsem pro české zdravotnictví nežádoucí,odpad určený k likvidaci.Udělal jsi chybu,tak ted zaplat.Ani to nemusi řikat křičí jim to z očí. Shocked Tak to bylo mé čtvrté setkání s hepatologem.Páté už nebude kašlu na to.Budu chodit do práce,dokud neshebnu.Tak a je to ze mne venku,alespon jsem zase dostal ze sebe tu hořkost.Nemusíte mi odepisovat.Stačí mi jen to že jsem to sem napsal.Mějte se tu Honza.
zubík
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.12.2008, 22:41 hod    Předmět: Citovat

ahojky, sice jsi psal, ze nemusime odepisovat, ale pristup s kterym jsi se setkal me sice udivuje, ale zase nikterak neprekvapuje, jelikoz kdyz jsem ja oznamila svemu obvodnimu lekari, ze mam hepatitidu c, tak automaticky mu z úst vyskocilo, ze jsem musela brat drogy. jeho chovani a pristup me silene mrzel. nikdy jsem drogy nebrala. po par prehazovani mezi doktorama jsem se dostala k super doktorovi do prahy, ktery me zacal brzy lecit. jsem za nej rada. prala bych ti, aby jsi se setkal s opacnym pristupem nez doposud. jeste k tomu, ze ti lekarka rikala, ze priprava na lecbu ci co trva dva roky, tak to nevim, zacala jsem za par tydnu po prvni navsteve meho soucasneho lekare..drzim ti palce Wink preju pokud mozno prijemne vanocni svatky:)
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 15.12.2008, 23:23 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Honzo,
jak vidno, nejsou ani lékaři imunní vůči zkratovitému chování. To je asi tak všechno, co se k tomu dá říct. Dva roky na přípravu na léčbu je samozřejmě neúměrně dlouho. Hepatitida C sice není akutní záležitost, kdy hraje každá vteřina roli a oddálení léčby o několik měsíců není problém, ale dva roky jsou přehnané.

Lidi jsou různí, stejně tak i lékaři. Ale věřím, že si dřív nebo později nějakého dobrého najdeš.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.12.2008, 11:08 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Honzo,chování některých lékařů je prostě neomluvitelné,ale nesmíš zahodit flintu do žita.Já vím,že jsi z Karlovarska a tudíž do Prahy to je z ruky,ale v Motole je snad ten nejlepší hepatolog a doktor s kterým jsem se kdy setkal MuDr.Martin Tulach.Je vstřícný a ohleduplný.Mě zjistili Céčko v říjnu a v březnu mi začíná léčba,a to proto tak pozdě Smile ,že jdu ještě v únoru na operaci se žlučníkem.Určitě najdeš někoho podobného anebo zkus tohohle.Držím palce a hlavně hlavu vzhůru a bojuj.Zdeněk
eva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.12.2008, 17:55 hod    Předmět: Re: Opět srážka s neochotou,léčba nejdřív za 2 roky! Citovat

Tak to som docela prekvapena,pretoze ja som sa tam naozaj nikdy so zlym pristupom nestretla a od zaciatku sa mi snazila pani lekarka Kydlickova plne vyjst v ustrety.Vies co skus este zajst za tym lekarom ku ktoremu si bol objednany v lednu a uvidis.pa
Anonymní

PříspěvekZaslal: 31.12.2008, 22:36 hod    Předmět: Citovat

Ahojky,moje rodiče jsou z karlovarska a můžu ti poradit pana doktora Mestického v Sokolove.Je to super doktor.Hep.C mi zjistili asi před 3měsíci mam za sebou už i biopsii tak čekam na výsledky a hned začínáme léčbu. Tak jaképak 2roky. To je stejně síla ty doktoři dělaj jak kdyby to šlo z jejich kapsy.A ještě se chovaj k lidem jak prasata.Ale hlavu vzhůru,zkus to u tohodle doktora Laughing Smile Very Happy Shocked Cool Razz
modry35

PříspěvekZaslal: 03.01.2009, 21:35 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
to víme dávno, že lékaři se od starých časů tvářili povýšeně a dnes bych mnohé z nich poslal na školení jednání s pacienty a mnohdy i na školení s jednání s lidmi. Mnozí z nich by léčili nejlépe pouze zdravé. Pohled z opačné strany jim opravdu chybí. Viděl bych to na změnu lékaře, navázání nějakého kontaktu a domluvit se, to je důležité. Tak jak se prostě nemá smysl bavit s každým, koho potkáte, tak s lékaři je to stejné. Ať už je důvod jakýkoli. Lékaři nemají právo nikoho soudit a nesmí se to odrazit v jejich chování nebo dokonce v rozhodování. Každý soudný lékař dobře ví, že že mnozí lidé si s příchodem k lékaři už mnohé vytrpěli a rozumný lékař nikdy nebude nemocnému nic vyčítat.
Prostě změň lékaře. Jediná rada.
Ahoj a úspěch v léčení,
modry35
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yanyoky

PříspěvekZaslal: 05.01.2009, 19:21 hod    Předmět: Citovat

Jěště jednou děkuju za podporu,zítra jdu na odběr mam to vložit do mnou zakoupené transportní obálky a poslat na nadepsanou adresu do plzně.Na ten spec.test viremii a nevim co všechno ještě. 20.1.jdu na sono jater a po vysledkach biopsie.Tak už to konečně vypada líp.Léčit mě bude p. doktor Mestický. Laughing .Akorat jsem zalhal o mé drogové minulosti a ted mam problem protože on chce zpravu od meho psychiatra.Měl jsem vítr že bude reagovat jako v tý Plzni.Snad se to nějak vysvětlí a pan Mestický se mnou nevyrazí dveře až mu přijde zprava že jsem byvaly narkoman.Už jsem 9 měsíců čistej a život se konečně začíná vracet do normalu.Díky mé nemoci jsem dostal padaka v praci,ted pujdu na podporu alespon než se vyléčím.Alespon to nebude tak těžky jak jsem se tu od vás dočetl.Tak se zatím mějte a brzske uzdravení přeje Yan.
eva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 07.01.2009, 11:49 hod    Předmět: Citovat

Nehnevaj sa ale v prvom prispevku pises,ze naposledy si si drogy dal pred dvoma rokmi a v poslednom,ze si cisty 9 mesiacov.Tak ako to vlastne je?Vies ked tak citam tvoje prispevky tak mam pocit,ze kazdy na okolo sa ti snazi kazit zivot,len ty si v tom uplne nevinne.Nemam v umysle ta nijako sudit ani nic podobne.Myslim,ze ak tieto prispevky cita niekto kto drogy bral musi sa pozastavit nad tym ked napises,ze si si to pichol 5 krat a v skoro chirurgickom prostredi.Mozno by bolo namieste priznat si situaciu tak ako sa stala a povedat to tak aj lekarovi,ktory ta bude liecit.Lekari niesu hlupy a uvedomuju si,ze sa tato choroba casto spaja s ludmi ktory maju skusenost s drogami a pocitaju s tym.A ak ocakavas od lekara normalny a ustretovy pristup tak musis byt k nemu uprimny.Ked tvojmu lekarovi pride sprava od psychiatra a zisti,ze si mu klamal co myslis aky zaujme postoj?
Anonymní

PříspěvekZaslal: 08.01.2009, 04:04 hod    Předmět: Citovat

Evo špatně jsem to podal,těch 9měsíců je od té doby co jsem si dal par prasků marihuany,ty dva roky jsou od užití pervitinu.A po zkušenostech s arogantní paní Vitrovou se čllověk zdráha říkat pravdu aby znovu nenarazil jako ja v té Plzni kde měli byt hodní a už mezi dveřmi mi dali najevo svou ochotu se se mnou vůbec nebavit a poslat mě šupem jinam.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.