Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Mohla jsem se nakazit?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
buzana

PříspěvekZaslal: 23.10.2006, 19:31 hod    Předmět: Mohla jsem se nakazit? Citovat

Chodila jsem cca nekolik mesicu s klukem, ktery mel hcv, vzdy jsme spolu spali s kondomem, ale jednou se nam stalo, ze kondom praskl, bylo to ale behem me menstruace, jaka je pravdepodobnost, ze jsem se nakazila???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 24.10.2006, 12:25 hod    Předmět: Citovat

Přenos HCV pohlavním stykem není častý, ale stát se to bohužel může. Jediná možnost jak zjistit pravý stav věcí je nechat se otestovat.

Petr
buzana

PříspěvekZaslal: 24.10.2006, 20:00 hod    Předmět: Pravdepodobnost? Citovat

Moc dekuji za odpoved!!Test uz jsem si udelat nechala, bylo to zhruba 9 tydnu po teto nehode. Ted cekam na vysledky, pak si necham udelat dalsi test v prosinci a pak jeste v breznu. Chci se zeptat na vas osobni nazor, jaka tam je pravdepodobnost v mem pripade, mam duvody k velkym obavam? Jsem moc vystrasena a stava se ze me paranoidni blazen, neustale se prohlizim, saham si na jatra jestli me neboli apod. Nevim jak to vydrzim. Jeste se chci zeptat, co kdyz ted vyjdu pozitivni, znamena to, ze je to uz nenavratne a mela bych hned zacit lecbu? Nebo muzu byt klidne v prosinci znovu negativni?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 25.10.2006, 13:36 hod    Předmět: Citovat

Nebudu vám říkat procenta pravděpodobnosti nákazy, protože bych si je musel vymyslet. Ale riziko přenosu pohlavním stykem se udává jako malé. Ve vašem konkrétním případě může být díky probíhající menstruaci riziko trochu vyšší, ale na druhou stranu - použití kondomu (byť vadného) toto riziko zase snižuje.

Opakování testů je rozumné, může se stát že se nemoc projeví až po určitém čase - záleží i na tom jakou metodou je test prováděn. Myslím, že stoprocentně "bezpečná doba" je 6 měsíců po expozici.

Ale nedělejte si zbytečné starosti, osobně si myslím že riziko ve vašem případě opravdu není vysoké.

Tak ať vám to dobře dopadne!
Petr
buzana

PříspěvekZaslal: 27.10.2006, 13:17 hod    Předmět: Citovat

Dekuju znovu za odpoved!!! Jo je to tezky, tento pritel me stal mnoho slz! Zamilovala jsem se do nej v 17. On bral drogy a pak ho zavreli, sedel 2 roky, behem toho jsme si neustale dopisovali az se priznal,ze ma zloutenku c, nejdrive jsem si rikala, to bude v pohode, ale neslo to. Mam par pratel se zloutenkou a vse je v klidu, tak jsem si myslela, ze to bude i u me v klidu zit s nim, ale moc jsem premyslela a nakonec si to rozmyslela a ublizila mu. Potom ho pustili a ja se neovladla a byla s nim, pak se stalo tohle, praskla nam kondom, premylela jsem znovu a skoncila to, znovu mu ublizila. Jenze ja nemuzu jinak, nemuzu takhle zit se strachem!! Je mozne, ze zloutenku mam, to se dovim az v breznu, ale i presto, ze bych ji mela, uz bych s nim byt nikdy nemohla. Nevim, jsem tak hrozna, ze s nim nechci byt protze je nakazeny. Co kdyz se stane tohle i me???A ch jo, zivot je tezkej nekdy.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.