Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Dlouhodobé zkušenosti s HCV

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr pohodář
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.11.2008, 15:28 hod    Předmět: Citovat

Napište mně někdo kdo máte pozitivitu HCV třeba již 20 (a jste bez potíží) let a jestli Vám někdy v poslední době dělali bipsii (právě po takové době) a jak dopadla, v jakém stavu máte ty játra. Mně ji udělat nemohou, protože jsem hemofilik. Hcv mně bylo zjištěno před patnácti lety, léčbu jsem absolvoval 2x neúspěšně před deseti lety a právě tehdy v jejím průběhu jsem měl jaterní testy lehce zvýšené (ALT nad 1) a nyní je mám již dva roky v normě. Může to znamenat, že to třeba samo nějak ustoupilo? Do třetí léčby se mně již nechce. Pivko si občas dám, vínko také. Mějte se fajn.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.11.2008, 16:33 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
bohužel každý reaguje na hepatitidu jinak. Někdo (většina) s ní běhá desítky let bez problémů, někdo má po pár letech vážné problémy. V tomhle ohledu není biopsie nahraditelná.

Pokud máš ALT jen lehce zvýšené, nebo dokonce v normě, je to dobrá zpráva. Obecně to znamená, že tvé tělo dokáže s virem nějak vycházet. Neznamená to ale, že ses viru zbavil. To, jestli máš v těle virus, se dá zjistit laboratorním vyšetřením z krve (PCR).

Pokud ses léčil před 10 lety, tak ses léčil pravděpodobně starším typem interferonu (píchal sis ho ho 3x týdně?) a možná i bez Ribavirinu? Dnešní preparáty jsou přeci jen o něco účinnější.

Měj se!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.11.2008, 16:39 hod    Předmět: Citovat

Co znamená že je ALT v normě? Kolik asi? Já ho měla 1,00 a teď 0,75.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.11.2008, 18:33 hod    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Co znamená že je ALT v normě? Kolik asi? Já ho měla 1,00 a teď 0,75.

Pro dospělé se bere jako normální hodnota 0,1 - 0,78 µkat/l
Obvykle bývají tyto "normální" hodnoty vytištěny i na protokolu z laboratoře.

Petr
modry35

PříspěvekZaslal: 05.11.2008, 21:20 hod    Předmět: Aktívní zdravý život Citovat

Já vždy říkám, že jsem byl zdráv než jsem šel darovat krev. A pak (napodruhé zjistili a sdělili mi, že asi nechtějí mou krev) a při té příležitostí jsem se dověděl tu zprávu, že nejsem asi zdravý. Proto říkám, že jsem byl zcela zdráv do svých 43 let, tehdy jsem se dověděl, že to není pravda. Vyléčil jsem se po 31 létech. Myslím, že takových případů je naprostá většina, že o nemoci nevědí. Myslím si, že většina lidí ignoruje příznaky a k lékaři nechodí.
A já jsem se nikdy ničeho nebál, sportu, veškerých aktivit, ani pití jsem neodbýval, ale musím říct, že nebylo ani pravidelné, ani časté, ale v každém případě bylo - když už - tak opravdu intenzívní a pak další půlrok nic. Ale když jsem se to dověděl, tak jsem onemocněl. Pak se ukázalo - psychicky. A teď jsem po dvou léčbách zdravý, doufám. Ale rozdíl to je.
Teď se bojím dát si pivo, o jiných věcech ani nemluvě. Prostě si myslím, že virus se množí za určitých vhodných podmínek a jednou z nich je zvýšená jaterní aktivita, např. následkem odbourávání léků nebo alkoholu apod. Je to jen můj názor. Léčil jsem se 2x a nebyla to žádná sranda. Ale opravdu nevím, zda bych měl sílu na to jít potřetí. Kdybych věděl, že se šance zvýšily tak asi ano. Když jsem se léčil podruhé tak jsem si celou dobu říkal, že jsem to neměl dělat. Za tu šanci to stojí. Nikomu na světě nevysvětlíte , jakou máte výhru, že jste pak zdráv. Oni zdraví to neocení. Zatím se jich to netýká. Ten server je opravdu užitečný. I pro mně.
Držte se všichni a úspěch nejen v léčbě.
modry 35
Mrqa

PříspěvekZaslal: 14.11.2008, 20:31 hod    Předmět: 20 let s Ceckem Citovat

No ja treba mela hepC pres 20 let a nikdy jsem zadne problemy nemela, byla jsem vlastne zdrava, nez mi na tu hepC prisli. Biopsii mi delali loni a nasli mi slaby zanet, ktery jsem ovsem nijak nepocitovala. Ted jsem v 15 tydnu lecby a virus uz nemam a jatra jsou taky bez zanetu. Tak doufam ze se to povede uplne.
Preju hodne stesti, at uz se rozhodnes pro dalsi lecbu nebo bez.
Jackman

PříspěvekZaslal: 08.01.2009, 00:00 hod    Předmět: Citovat

No já jsem na to, že mám HCV přišel náhodou, když jsem byl na banálním zákroku nosní přepážky. Přijali mě do Thomayerovy nemocnice v Praze, rozloučil jsem se s rodinou, dostal jsem pyžámko, odvezli mě na sál a když mě měla anestezioložka uspat, tak pronesla větu:"vy jste se nedívali na jaterní testy? Toho já vám neuspím." Sebrala se a odešla, no a já jsem byl za hodinu doma. To všichni koukali. Anabáze s pátráním po infikaci ukončil můj pan doktor (vybádal podle nějakých záznamů že prý transfuze při operaci hemoroidů v roce 1988 - ani jsem nevěděl, že jsem při ní nějakou transfúzi měl, když jsem byl "v limbu".) Přestože ty "potvory" mám v sobě pěkně dlouho, subjektivně jsem absolutně nic nevěděl. To je to zrádné, nic nic a najednou Něco. Všem držím palce i jiné prsty Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.