Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

zacatek lecby 27.11.

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nicmoc
Anonymní

PříspěvekZaslal: 02.11.2008, 19:01 hod    Předmět: zacatek lecby 27.11. Citovat

Tak jsem konecne dostala termin a prvni injekci dostavam 27.11. Ockovali mne proti chripce, napsali mi recept na antidepresiva (abych udajne byla "vyrovnana" pred zacatkem lecby Shocked ) a ja se psychicky pripravuju na 6 mesicu lecby..... Do toho vseho jsem se rozesla s pritelem (ktery sliboval lekari, ze bude pri mne stat a nenecha mne o samote Confused ) Tyden po nasem rozchodu mi jeho ex zavolala, ze se bude zenit v breznu Shocked ...takze casove to fakt moc nevyslo. Nic oddalovat nebudu protoze pristi leto budu zdrava! A je to.
Mrqa

PříspěvekZaslal: 04.11.2008, 09:24 hod    Předmět: Citovat

No jist antidepresiva jen tak se mi moc nezamlouva. Ja bych je zacala jist az bych mela nejake divne nalady nebo depky. Ale ja mam 13 tydnu lecby za sebou a nepozoruju zadne psychicke problemy nebo divne nalady. Takze to se doktora jeste zeptej jestli je nutne to jist uz ted.
A na takoveho pritele se vyprdni, takovy ti za to nestoji, kdyz te nechal v takovou dobu. Ale neboj ty se brzo uzdravis a najdes si nejlepsiho chlapa po sluncem. Preju optimizmus a snadny prubeh lecby Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 04.11.2008, 11:25 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
určitě není dobré užívat cokoli "jen tak". Ale deprese mohou být u interferonu docela vážný problém. A to natolik vážný, že se dřív lidé s depresemi prostě neléčili, protože byla obava že by to mohlo mít vážné následky. Pokud má někdo problémy již před léčbou, je skutečně na zvážení jestli nasadit antidepresiva předem. Ale to je případ od případu, každý to musí zvážit sám - společně s lékařem.
Petr

Naposledy upravil Petr dne 04.11.2008, 20:13 hod, celkově upraveno 1 krát.
merry.skall

PříspěvekZaslal: 04.11.2008, 15:42 hod    Předmět: Re: zacatek lecby 27.11. Citovat

nicmoc napsal:
Tak jsem konecne dostala termin a prvni injekci dostavam 27.11. Ockovali mne proti chripce, napsali mi recept na antidepresiva (abych udajne byla "vyrovnana" pred zacatkem lecby Shocked ) a ja se psychicky pripravuju na 6 mesicu lecby..... Do toho vseho jsem se rozesla s pritelem (ktery sliboval lekari, ze bude pri mne stat a nenecha mne o samote Confused ) Tyden po nasem rozchodu mi jeho ex zavolala, ze se bude zenit v breznu Shocked ...takze casove to fakt moc nevyslo. Nic oddalovat nebudu protoze pristi leto budu zdrava! A je to.

Ahoj,deprese jsou nepříjemné a opravdu to chce oporu.Já jí při léčbě neměla,spíš naopak a se svými city jsem zůstala totálně na holičkách.Manžel se vracel až večer domů a jeho milenka mi posílala hustý sms a emaily,ani nevím jak jsem to mohla vydržet.
Pomohla mi jóga při zapálených svíčkách a snažila jsem se myslet jen na sebe.Je to opravdu náročná léčba , tak se prosím znažte nenechat se nikým UBOHÝM vytočit. Smile
betty
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.11.2008, 09:26 hod    Předmět: Citovat

Väčšinou tu píšete, že liečba je veľmi náročná, ale keď popri tom chodíte normálne do práce, tak to zase až tak hrozné byť nemôže, nie? Zrejme je problém v tom, že to treba vydržať tak dlho a že výsledok je neistý, ale samotná liečba človeka nevyradí zo života. Alebo áno? Niečo ako chemoterapia pri rakovine?
Mrqa

PříspěvekZaslal: 05.11.2008, 11:02 hod    Předmět: Citovat

Betty, lecba na kazdeho asi pusobi jinak, nekdo zadne vedlejsi ucinky nema (treba ja), chodi normalne do prace. Nekdo ma bohuzel vedlejsi ucinky takove, ze musi nejakou dobu zustat doma. To se asi da tezko odhadnout jak kdo bude reagovat na lecbu.
magdalena

PříspěvekZaslal: 05.11.2008, 13:56 hod    Předmět: Citovat

Musim potvrdit to, ze na kazdeho lecba pusobi jinak... znam lidi, kteri po celou dobu lecby byli v pracovni neschopnosti. a jini vrcholove sportuji...
ja jsem mesic pred zacatkem lecby nastoupila do prace (po materske) a je pravda, ze me to docela vycerpava... ale vyburcovalo me to k vetsim vykonum, jedu na plny plyn a pak vecer odpadnu. vikendy po "bodlince" se snazim relaxovat, jezdime na vylety a prochazim se ze psem....
nastesti ma rodina toleruje zmeny nalad a kdyz je to mooooc hrozne vemu si pred spanim trezalkove kapky nebo kapsle. (kapky jsou bohuzel s alkoholem, ale maji vetsi koncentraci nez kapsle...)
podpora okoli je fajn, ale kdyz to jinak nejde clovek v sobe najde velkou silu... preju vam at ji najdete taky Wink
papala magdanela
nicmoc
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.11.2008, 18:08 hod    Předmět: moc dekuju Citovat

Opravdu mockrat dekuju vsem za podporu!!!
modry35

PříspěvekZaslal: 24.11.2008, 19:55 hod    Předmět: léčba atd. Citovat

Ahoj, já myslím, že léčba není vůbec lehká, ale na opačnou stranou s léčbami opravdu závažných chorob se srovnávat nedá. Ale spíše je důležitá psychická strana věci, podpora okolí je důležitá a myslím, že v naprosté většině na ní nemůžete spoléhat. Není například jistý výsledek a to je velký problém. Myslím, že detail může rozhodnout a tím je třeba myslet na vše. Tak se držte a ať to je o hodně lehčí, než jste siu mysleli.
Zatím,
modry35
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.